ORLEN HANDBALL MINI LIGA klas IV – Ogólnopolska Liga Młodych Szczypiornistów – Płock – III miejsce

W dniu 17 czerwca 2018 r. zakończyła się ORLEN HANDBALL MINI LIGA klas IV. OHML to Ogólnopolska Liga Młodych Szczypiornistów Sponsorowana przez ORLEN i SKF Wisłę Płock.
W obecnej edycji do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn szkolnych, wśród nich także reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu, która od wielu lat uczestniczy w tych rozgrywkach. Zmagania trwały od lutego br. W dniu 17 czerwca 2018 r. przyszedł natomiast czas na końcowe rozstrzygnięcia i walkę o medale. W meczach o miejsce na podium, jak co roku, walka toczyła się pomiędzy szkołami płockimi prowadzącymi klasy sportowe o profilu piłka ręczna.
Nasi reprezentanci w poprzednich latach kilka razy “ocierali się” o podium, ale wówczas brakowało albo trochę szczęścia albo odrobinę doświadczenia. Tegoroczna edycja OHML była jednak przełomowa. Zawodnicy SP nr 2 w Sierpcu po wielkiej walce w SP w Węgrowie wywalczyli awans do pierwszej czwórki ligi. Po zaciętym pojedynku w półfinale nieznacznie ulegli – jak się później okazało – zdobywcy złotego medalu, czyli SP nr 23 w Płocku.
Po pechowo przegranym półfinale naszym uczniom pozostała na otarcie łez walka o brąz. Po świetnie rozegranym meczu i walce                 o każdą piłkę pokonali SP nr 16 w Płocku i stanęli na trzecim stopniu podium, zdobywając po raz pierwszy w historii startów naszej szkoły w tej lidze medale. Mamy nadzieję, że zdobyty brązowy medal zmotywuje naszych uczniów do jeszcze bardziej systematycznej pracy i w edycji dla klas V sięgniemy po medale w innym kolorze 

Brązowi medaliści ORLEN HANDBALL MINI LIGI:
Julia Turalska, Bartosz Frydrychowicz, Jakub Twardowski, Kacper Dąbrowski, Paweł Kościelski, Jakub Pacek, Rafał Rzeszotarski, Kacper Rokicki, Antoni Woliński, Dominik Dołasiński, Sebastian Obrębski, Karol Abramik, Krystian Burczyk

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach OHML i nie tylko.
Opiekunowie: Marcin Nowakowski i Dariusz Malanowski