90 – lat Ligi Ochrony Przyrody

10 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się miła uroczystość jubileuszowa z okazji 90 – lat istnienia Ligi Ochrony Przyrody. Spotkanie uświetnił swoją obecnością wicestarosta sierpecki p.  Wojciech Rychter. Gościliśmy także przedstawicieli władz ościennych gmin, a także przedstawicieli powiatu żuromińskiego i Gminy Lutocin. Współgospodarzem uroczystości była Pani Urszula Mielczarek wiceprezes Okręgu płockiego Ligi Ochrony Przyrody.

W pierwszej części spotkania, po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Hannę Kurtę odbyła się część artystyczna o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów: Lena Węglarek kl. 4 d – wokal, Szymon Sikorski kl. VII c – recytacja, Alicja Klara Sulkowska  kl. VI b – wokal, Jakub Kwiatkowski kl. VII d – wokal.  Następnie przedstawiciele władz poszczególnych gmin podziękowali swoim nauczycielom pracującym z dużym zaangażowaniem na rzecz ochrony środowiska naturalnego, sami również otrzymali podziękowania od władz Okręgu za to, że wspierają działania Ligi Ochrony Przyrody. W drugiej części spotkania odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy z udziałem delegatów Kół Ligi Ochrony Przyrody pracujących na terenie Oddziału w Sierpcu. Wybrano nowy Zarząd sierpeckiego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody.

Katarzyna Pawłowska – opiekun Szkolnego Koła LOP