Na czym polega akcja „Zbieraj z Klasą”?

Jest to największa w Polsce kampania recyklingowa, skierowana do dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Europejską Platformę Recyklingu. Z każdym rokiem do wydarzenia dołącza się coraz więcej szkół i placówek zainteresowanych akcją! Zgodnie z eko duchem i my postanowiliśmy wziąć aktywny udział! Czeka nas mała rywalizacja, w której uczestnicy będą zbierali zużyte baterie i sprzęt elektroniczny, a rekordziści otrzymają super nagrody! Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem świadomości wśród dzieci i młodzieży, nic tak nas  nie zmotywuje do zachowań pro-ekologicznych jak szansa zdobycia wspaniałych nagród.

Akcja „ZBIERAJ Z KLASĄ” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które prowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska, a także  maskotka akcji robot Paluszek. To właśnie u nas Ambasadorzy projektu rozpoczynają sezon 2018/2019 🙂

Podczas spektaklu uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii. Poprzez zabawę uczą się, dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i wygrywają nagrody w postaci płyt, książek lub map dla swojej klasy.

Sierpeccy uczniowie dziękują Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu oraz Panu Dyrektorowi CKiSz Jarosławowi Żmijewskiemu za pomoc w organizacji spektaklu.

Koordynatorki projektu na terenie szkoły:

Agata Warczachowska

Beata Karkusz

Organizator:

European Recycling Platform

ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Operator:

Remondis Electrorecycling