Warsztaty edukacyjne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W dniu 24 września grupa uczniów z klas 7 b i 7 d uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu. Warsztaty prowadził pracownik IPN w Warszawie pan Karol Madaj. W pierwszej części zajęć uczniowie z wielu szkół obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Gwiaździsta eskadra” poświęconą naszym pilotom walczącym na wielu frontach w czasie ostatnich stu lat. Następnym punktem programu było krótkie szkolenie dotyczące nowej gry planszowej zatytułowanej „303”. Po zapoznaniu się z instrukcją wszyscy chętni mogli rozegrać swoją grę, w której toczyli podniebne lotnicze bitwy. Na koniec ciekawych zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i egzemplarze jednodniowej gazety okolicznościowej  „Wysokie loty” wydanej z okazji stulecia lotnictwa wojskowego.

         Opiekunem grupy była p. Beata Jastrzębska