„Mirabelkowe” warsztaty klasy II b w Bibliotece Miejskiej

„Mirabelkowe” warsztaty klasy II b w Bibliotece Miejskiej.

“Mirabelka” to najnowsza książka Cezarego Harasimowicza. Na swój sposób baśniowa i niezwykła. To bardzo mądra i pouczająca opowieść, dedykowana dzieciom, ale powinien przeczytać ją każdy nastolatek i każdy dorosły. Uczniowie klasy II b uczestniczyli we wspaniałych „Mirabelkowych” warsztatach połączonych ze słuchaniem, działaniem i przeżywaniem. Dzięki pani Ewie Karolewskiej i Magdalenie Staniszewskiej drugoklasiści wysłuchali fragmentów historii drzewka, które myśli i czuje podobnie jak ludzie. Poznali historię związaną z losami naszej ojczyzny. Stworzyli swoje drzewko, mieli możliwość przedstawić na papierowych rączkach w kolorach narodowych swoich najbliższych tworzących małą Ojczyznę. Na koniec wszyscy skosztowali pysznej mirabelkowej konfitury z wafelkami. Była to piękna lekcja patriotyzmu i historii poznana za sprawą baśniowej opowieści drzewka, które naprawdę istniało. Bardzo dziękujemy Pani Ewie i Magdalenie za wspaniałe warsztaty.

Beata Karkusz