Jak dziewczynki z ósmych klas poświęcają dzieciom swój wolny czas

W tym roku szkolnym nasza podopieczna – Hania, zaczęła naukę w  pierwszej klasie, więc postanowiłyśmy zadbać o wyposażenie szkoły. W porozumieniu z koordynatorem szkolnego wolontariatu oraz kadrą pedagogiczną i koordynatorem Fundacji Odzyskać Radość z Kraszewa zrobiłyśmy listę najpotrzebniejszych przyborów szkolnych przeznaczonych dla Hani i jej szkolnych przyjaciół. Pan Wojciech Malanowski, do którego udałyśmy się by zrobić zakupy, również hojnie wsparł naszą akcję. Z wielką radością  pod opieką p. Beaty Karkusz oraz rodzica p. Marzanny Kaczmarek, odwiedziłyśmy dzieciaczki w Kraszewie. Przywiozłyśmy wiele przyborów szkolnych, które umilą czas nauki. Na twarzach dzieci zagościł uśmiech i wielka radość. Miło spędziliśmy wspólne chwile bawiąc się i śmiejąc z naszymi milusińskimi. Kiedy nadszedł czas powrotu, każdej z nas zakręciła się łezka w oku. Miło będziemy wspominać uśmiechnięte buźki dzieciaczków. Na pewno, niedługo znów zagościmy w Kraszewie, by dać dzieciakom jeszcze więcej ciepła i miłości.  Wszystkim uczniom Szkoły Specjalnej w Kraszewie w nowym roku szkolnym życzymy samych sukcesów, radości z poznawania świata a ich nauczycielom cierpliwości  i wytrwałości oraz wielu powodów do dumy.

Dominika Strześniewska – Koordynator Uczniowskiego Wolontariatu klas VI -VIII