Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Dnia 17 października 2018 roku o godzinie 16:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu. W uroczystości tej wzięły udział cztery klasy pierwsze: 1a,1b,1c,1d wraz z wychowawcami, Dyrektor Szkoły Hanna Kurta, Wicedyrektor Anna Trzcińska i Anna Ostrowska, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście uczniów naszej Szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Szkoły, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Panie Dyrektor pasowały każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów oraz biretów. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Fot. Dorota Gumińska