Klasy IIIa i IIIb w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu

Uczniowie klas trzecich wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.  Z zaciekawieniem wysłuchali historii Pippi, a także fragmentów książki  o odważnej, sprytnej i bardzo samodzielnej dziewczynce. Obejrzeliśmy wspaniałą wystawę i wykonaliśmy pracę plastyczną, której tematem była Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Pończoszanka. Każda barwna i oryginalna. Uczniowie zaprezentowali również swój talent muzyczny. Zagrali na grzebieniu. Na zakończenie zamieniliśmy się w Pippi,  pozując przy foto ściance. Szalona dziewięciolatka o marchewkowych włosach, splecionych w dwa odstające warkoczyki z mnóstwem piegów na roześmianej twarzy zainspirowała trzecioklasistów do przeczytania książki Astrid Lindgren.

Dziękujemy za interesujące spotkanie.