Pamięć o Tych, którzy odeszli . . .

30 października 2018 r. harcerze z “Dwójki” uczestniczyli w Harcerskim Zniczu Pamięci. Celem tej akcji było upamiętnienie nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, osób związanych z naszą szkołą, przyjaciół szkoły, a także zapalenie zniczy na grobach żołnierzy AK związanych z nasza placówką. Akcja została zapoczątkowana kilka lat temu. Tym razem w realizacji zadania pomogła nam niezawodna emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 – pani Mirosława Sobocińska, która oprowadziła nas po terenie starego i nowego cmentarza, opowiadała o pracy w szkole i służyła pomocą w zlokalizowaniu grobów nauczycieli związanych z naszą szkołą.

Harcerze chętnie słuchali opowieści o dawnych czasach, zadawali pytania i zapali swoje znicze i te przygotowane przez druhnę drużynową. Udział w akcji Harcerski Znicz Pamięci stanowi jedno z zadań do zdobycia sprawności Młody Obywatel.

Agata Urbańska

Fot. Ela Olszewska-Lamka