Spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

Spotkanie z pisarzem – Kazimierzem Szymeczko

Korzystając z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu grupa uczniów klas piątych i szóstych pod opieką pani Aleksandry Rogowskiej i pani Magdaleny Szmigielskiej uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem – Panem Kazimierzem Szymeczko – pisarzem książek historycznych i przygodowych dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Autor „Historii Polski w opowieściach”, „Pomalowanej historii” został w 2013 roku uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Jest również nauczycielem i doradcą szkolnych bibliotek.

To niezwykle ciekawe spotkanie, którego celem było uczczenie Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. odbyło się w środę 24 października w czytelni biblioteki. Uczniowie zapoznali się z twórczością pana Kazimierza Szymeczko, a w szczególności pozycjami dotyczącymi historii Polski. W zakupionych pozycjach książkowych otrzymali pamiątkowe autografy.