Społeczność klasy 2b dla małych pacjentów

Akcje naszego wolontariatu mają bardzo szeroki zakres. Pomagamy dzieciom z  ZOL w Kraszewie , ale nie zapominamy o dzieciach z naszego miasta.

W telewizji pojawiają się akcje pokazujące piękne, wyremontowane oddziały pediatryczne. Oddział  w sierpeckim szpitalu wydawał się być smutnym, nieco zaniedbanym. Wiemy, że szpital boryka się  z problemami finansowymi,  dlatego postanowiliśmy  sprawić, by był on choć trochę bardziej estetyczny, przyjazny dla dzieci tam przebywających.

Temat remontu pojawił się na zebraniu z rodzicami w klasie II b.  Rodzice jednogłośnie wyrazili chęć pomocy. Pani Edyta Garlicka zasponsorowała farby; Państwo Agnieszka i Piotr Bonio wykonali potrzebna szafkę, a o resztę zatroszczyli się rodzice wraz z  wychowawcą. I udało się. Gabinet zabiegowy na oddziale pediatrycznym jest wyremontowany i wesoły.

Pan dyrektor szpitala Rafał Wiśniewski wraz z panem wicestarostą Wojciechem Rychterem spotkali się w szkole z rodzicami i ich pociechami składając serdeczne podziękowania. Dzieci  pękały z dumy  widząc jak wiele oni i ich rodzice wspólnie z wychowawcą mogli  zdziałać, ile radości podarować innym dzieciom i jak drobnym gestem poprawić jakość i estetykę leczenia ich rówieśników.

Społeczność klasy 2b