Zwiedzanie wystawy ,,Droga do niepodległej. Obrazy ze starej kliszy”

7 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały przyjemność zobaczyć wystawę poświęconą 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Bardzo zainteresowała ich historia tego święta oraz jak wyglądał Sierpc w tych odległych dla dzieci czasach.

W dniu 8 listopada taka lekcja odbyła się w klasie 6 b. Uczniowie dowiedzieli się od nauczyciela historii dlaczego 11 listopada 2018 roku jest tak bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków, przypomnieli sobie wydarzenia poprzedzające odzyskanie niepodległości po trwających 123 lata czasach zaborów. Następnym punktem było zwiedzanie wystawy szczególnie pamiątek i fotografii przedstawiających Sierpc i jego mieszkańców sprzed wielu, nawet ponad stu lat.  Częścią wystawy jest również galeria prac naszych uczniów wykonanych z okazji 100-lecia oraz kartki z życzeniami, które otrzymaliśmy z wielu szkół w ramach projektu 100 kartek na 100-lecie niepodległości.             (Beata  Jastrzębska, fot. Agnieszka Stankiewicz)

15 listopada 2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 odwiedziły naszą szkołę w celu obejrzenia wystawy.