Wrzesień w świetlicy szkolnej ‘2018

Zaczynamy pracę. Przyjmujemy dzieci do świetlicy z klas 0-V. Poznajemy nowych uczniów, zapoznajemy z regulaminem świetlicy i planem pracy świetlicy. Wdrażamy do zajęć świetlicowych.

Organizujemy różnorodne zajęcia ruchowe w sali „Radosna szkoła”, na placu zabaw na świeżym powietrzu. Prowadzimy pogadanki z rodzicami. Wdrażamy dzieci do korzystania ze stołówki szkolnej. Dzieci biorą udział w grach i zabawach ruchowych , integracyjnych i muzycznych.

Prowadziłyśmy pogadanki na temat “Bezpieczeństwo w szkole i w domu”, “Bezpieczna droga do szkoły”, “Jak spędzam swój czas w świetlicy?”, “Cechy dobrego przyjaciela”.

Dzieci wykonywały różnorodne zadania dotyczące tematów zgodnych z hasłami tygodnia.

Organizowałyśmy zajęcia plastyczne podczas których uczniowie wykonali prace plastyczne:

“Kolorowe łódki”, “Wspomnienia z wakacji”, “Moja szkoła”,  “Znaki drogowe”.