Święto Pluszowego Misia

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez.

Od ponad 116 lat pluszowe misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.  W dniach 25 i 26 listopada 2018r. obchodziliśmy
w bibliotece szkolnej Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły – z klas pierwszych i drugich. W pięknie udekorowanej „pluszakami” bibliotece dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Dużo radości  wzbudzała wystawa pluszowych misiów – tych największych i tych malutkich. Uczniowie opowiadali o swoich ukochanych pluszowych przyjaciołach oraz obejrzeli książeczki z misiami.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczniów było wspólne wykonanie zabawy ruchowej „Ja jestem niedźwiadek”. Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli: układanie puzzli, wyścigi papierowych niedźwiadków, rozwiązywanie zagadek związanych
z misiami – bohaterami książek i  filmów dla dzieci. Na zakończenie uroczystości uczniowie wzięli udział w loterii fantowej oraz otrzymali pamiątkową nalepkę do wklejenia do zeszytu.