Wycieczka mikołajkowa klas siódmych do Torunia

W środę 12 grudnia uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia, podczas której uczestniczyli nietypowej w lekcji wychowania fizycznego w Parku Trampolin – Jump Arenie oraz zwiedzali muzeum –  zwane Niewidzialny dom, po którym oprowadzali niewidzący przewodnicy.
W parku trampolin uczniowie skorzystali ze wszystkich atrakcji, wykonywali skoki i salta pod okiem instruktorów oraz bawili się w gladiator arenie i strefie parkour. Wspinali się na podniebne kokony i korzystali z pneumatycznej zjeżdżalni.
Niezwykła atrakcją naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum – Niewidzialny Dom, który jest jedną z must see turystycznych w Toruniu, pokazujących świat wyłączając zmysł wzroku.
Przed zwiedzaniem muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztacie “widzialnym”, podczas którego osoby niewidome opowiadały o swojej pracy, pokazywały gadgety ułatwiające im codzienne życie. Dzieci zapoznały się z alfabetem Braille’a i maszyną do pisania. W salach muzeum, po wyłączeniu zmysłu wzroku, rozpoznawały dotykiem, węchem i słuchem  przedmioty domowe, codziennego użytku, ulicę i ruch uliczny oraz park z drzewami, krzewami, ławkami, a także rozpoznawały rzeźby, które były postaciami z bajek i zwierzętami.
Wszyscy zgodnie orzekli, że życie osoby niewidomej jest ogromnie trudne, niektórzy bardzo emocjonalnie przeżyli pobyt w tym niezwykły muzeum.

Opiekunowie: Agata Urbańska, Ilona Radomska, Joanna Jabłonowska, Witold Nawrocki