Konkurs wiedzy “Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”

Konkurs „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”

W dniu 15 marca br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się podsumowanie II edycji konkursu wiedzy „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”, organizowanego przez Konfederację Wolnej Myśli oraz Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Laureatami w kategorii szkół podstawowych zostali dwaj uczniowie naszej szkoły – Adam Oszal I miejsce i Oskar Kordyzon II miejsce. Po wręczeniu nagród odbyło się spotkanie z Mirosławem Widlickim – prezesem Okręgu Warszawa Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który wygłosił prelekcję o Mieczysławie Chojnackim ps. „Młodzik”. Wykładu o jednym z ostatnich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, działającym m.in. na terenie powiatu sierpeckiego, wysłuchali uczestniczący w spotkaniu uczniowie klasy VIII b i VI a. Młodzież obejrzała również film dokumentalny – wywiad z Mieczysławem Chojnackim.

Fot. z archiwum Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc