Pierwszy dzień wiosny – kl. VI-VIII – szkolny konkurs “Jaka to melodia”

 

21 marca powitaliśmy wiosnę  trzecią edycją programu „Jaka to melodia”. W konkursie wzięli uczniowie klas VI VII VIII oraz klasy III gimnazjum. Zadaniem uczestników było odgadnąć określony utwór po linii melodycznej. Przez trzy kolejne rundy uczestnicy z wielką chęcią odgadywali określone utwory w języku niemiecki angielskim i polskim. Konkurs trwał pod czujnym okiem jury w składzie p. Agnieszki Opolskiej, p. Marty Dudy i Aleksandry Dołasińskiej  Program poprowadzili  Laura Szewczyk z Kamilem Sowińskim uczniowie klasy trzeciej gimnazjum.

 Wszyscy dobrze się bawili, a ostatecznie wygrali:

Aleksandra Narodzonek – klasy trzecie gimnazjum

Lidia Tucholska w kategorii klas VI i VII

Igor Krulczyk w kategorii klas VII I VIII

Zwycięzcy wykazali się największą znajomością piosenek. Każdy otrzymał słodki upominek  Po odbytym konkursie prowadzący zaprosił wszystkich na kolejny finał już za rok. Konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z muzyczną stroną Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Organizator: Agnieszka Opolska