“SPOTKANIE NA OLIMPIE”

 25 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyło się spotkanie na Olimpie. Szkolny konkurs mitologiczny skierowany był do uczniów klas piątych i miał na celu propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, umiejętność pracy w zespole oraz integrację dzieci poprzez zabawę.

W zawodach wzięło udział sześć klas. Konkurs rozegrano w 5 kategoriach: gra terenowa na czas, pokaz mody, mitologiczny okrzyk, transparent i makieta.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Alicja Stopińska, p. Elżbieta Gąsiorowska, p. Iwona Mazurowska, p. Katarzyna Rutkowska.

Największe emocje wzbudziła gra terenowa na czas sprawdzająca wiedzę o bogach i herosach oraz  znajomość związków frazeologicznych. Natomiast wielu estetycznych przeżyć dostarczył piękny pokaz mody na tle muzyki Blacka ,,Wonderful life”. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie niczym greccy bogowie. Podziwialiśmy urodę i wdzięk pięknej Afrodyty, Ateny, Artemidy oraz doskonałość Zeusa, Hefajstosa, Hadesa i wielu innych bogów. Doceniliśmy prace plastyczne-makiety przedstawiające siedzibę bogów -Olimp. Klasy otrzymały też oceny za mitologiczne okrzyki oraz transparent.

Po zliczeniu punktów zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce-klasa 5d

II miejsce-klasa 5b

III miejsce-klasa 5c

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom mitologicznych potyczek, pani dyrektor Hannie Kurcie, nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu, pani Elżbiecie Gąsiorowskiej, pani Joannie Gąsiorowskiej za dekorację, pani Marcie Turalskiej za dyplomy oraz za wspólną zabawę.

I pamiętajcie, jak mawiał Mahatma Gandhi ,,Satysfakcja tkwi w wysiłku, nie w osiągnięciu. Pełny wysiłek to pełne zwycięstwo”.

                          

 

                                                                                                             Organizatorzy:

                                                                                                       Jolanta Fronczak-Cyl

                                                                                                       Renata Gębska

                                                                                                       Aleksandra Rogowska