II Powiatowy konkurs: “Ortograficzne i językowe łamigłówki dla mądrej główki”

W dniu 22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się konkurs pod hasłem ,,Ortograficzne i językowe łamigłówki dla mądrej główki”. W II edycji konkursu wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych z powiatu sierpeckiego.

Celem tego ciekawego polonistycznego przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodzieży poprawności językowej i ortograficznej, wyrabianie nawyku poprawnego posługiwania się polszczyzną i świadomego unikania rażących błędów językowych, rozwijanie zainteresowań humanistycznych oraz integracja środowiska uczniowskiego z terenu powiatu sierpeckiego.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z siedmiu szkół.

Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Linowska z kl. VIII b, Oliwia Misztal z kl. VIII b oraz Natalia Mikucka z kl. VIII c. W wyniku zmagań konkursowych dziewczynki zajęły IV miejsce. 🏆🌷
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach polonistycznych.