Wycieczka kl. IVa i kl. IVe do Trójmiasta

W dniach 25, 26 kwietnia uczniowie klasy IVA i IVE wypoczywali na wycieczce w Trójmieście. W ciągu dwóch dni poznawaliśmy atrakcje Gdyni, Sopotu i Gdańska. Podziwialiśmy faunę mórz i oceanów zgromadzoną w Gdyńskim Oceanarium, oraz dwa okręty, muzea : białą fregatę „Dar Pomorza”, oraz niszczyciel z czasów II wojny światowej „ORP Błyskawica” . Podziwialiśmy także wybrzeże klifowe w Orłowie i najdłuższe molo Bałtyku w Sopocie. Upalny i słoneczny dzień sprawił, że wszyscy bardzo chętnie bawili się i wypoczywali na piasku Sopockiej plaży. Kolejny dzień to historia Gdańska. A więc Katedra Oliwska, z jej przepięknym parkiem i koncertem organowym, oraz Starówka Gdańska budząca podziw i uznanie nawet najmłodszych zwiedzających. Wycieczkę zakończył rejs statkiem na Westerplatte, podczas którego uczniowie poznali historię bohaterskiej obrony tego półwyspu. Późnym wieczorem wróciliśmy do Sierpca. Zadowoleni, wypoczęci, z bagażem sporej wiedzy, wspomnień i pamiątek z nad Polskiego morza.