Wycieczka klas trzecich do Warszawy

Łazienki Królewskie, Manufaktura Czekolady i Klockownia to miejsca, które mieli okazję zobaczyć uczniowie klas trzecich. Pogoda nam nie sprzyjała, ale uśmiechy nie znikały z twarzy  dzieci. W Łazienkach Królewskich przeprowadzone były warsztaty pt. „Ogród Łazienkowski”. Dzieci dowiedziały się, jakie gatunki roślin znajdują się w ogrodzie i jakie zwierzęta go zamieszkują. Poznaliśmy zabytki „najszczęśliwszego miejsca w Warszawie” oraz zasady poruszania się z mapą. Korzystaliśmy z lornetek i kompasu. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Manufaktura Czekolady. Każdy uczestnik tworzył własną tabliczkę czekolady, mając do dyspozycji suszone owoce i orzechy, a po schłodzeniu pakował do wybranego przez siebie pudełka. Zostaliśmy zapoznani z całym procesem powstawania czekolady. Próbowaliśmy ziarna kakao  i  degustowaliśmy gorącą czekoladę. Była smaczna i jak najbardziej wskazana  w ten deszczowy dzień. Po ciepłych słodkościach udaliśmy się na obiad, a następnie do Centrum Nauki i Zabawy „Klockownia”, gdzie mogliśmy tworzyć wspaniałe domki, bunkry i pojazdy mając do dyspozycji klocki unikalnych kształtów, różnej wielkości, wielorakiej struktury. Uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię oraz twórcze myślenie przestrzenne. Po zabawie udaliśmy się  do autokaru. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Sierpca.