Upamiętnienie 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino

W dniu 24 maja br. uczniowie klas VI–VIII uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniającym 75. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. W ten sposób włączyliśmy się w miejskie obchody Roku Andersa.

Program słowno-muzyczny skoncentrowany był wokół postaci Generała. Uczniowie uczestniczący w apelu poznali okoliczności pobytu Andersa w Sierpcu,  dowiedzieli się także, kiedy i gdzie powstała armia Andersa oraz jaką drogę przebyła, zanim znalazła się pod Monte Cassino. Narracja historyczna została uzupełniona prezentacją fotografii, recytacją wierszy Władysława Broniewskiego oraz pieśniami towarzyszącymi żołnierzom 2 Korpusu Polskiego na szlaku bojowym, m.in. „Piosenka o wstępujących do armii Andersa” oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Foto: Bartosz Wiśniewski kl. 5d