Konkurs ekologiczny “Eko Monster”

W drugiej edycji konkursu ekologicznego „Eko Monster” organizowanego przez posła RP Marka Opiołę,  uczennice z klasy VI b,  Alicja Sulkowska, Kamila Osiecka i Magdalena Makowska  za instalację „Smogomonster” zajęły pierwsze miejsce. Natomiast wyróżnienie otrzymały:  Klaudia Szynkowska, Julia Nowak, Kinga Kędzierska  uczennice z klasy VI a za pracę „Śmieciosmog”.  Wymienione uczennice odebrały DYPLOMY UCZNIÓW EKOPOZYTYWNYCH i nagrody książkowe podczas  wernisażu  zwycięskich prac w konkursie EkoMonster w Sejmie.
Dzięki Państwowemu Instytutowi Badawczemu NASK  szkoła zostanie  włączona do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) i wyposażona w miernik zewnętrzny pyłów PM 2,5 oraz PM 10 oraz wyświetlacz LED, który zostanie zainstalowany we wrześniu.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć :

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=6AA27E88F81AB65DC125841600455BB3

https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/wydarzenia-2019/1732,NASK-na-rozdaniu-nagrod-w-konkursie-EkoMonster.html

Elżbieta Gąsiorowska