Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Czytam z klasą – lekturki spod chmurki

„Czytamy z klasą- lekturki spod chmurki”

Od 1 października 2019 r. uczniowie klas I oraz klasa II d  realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Czytam z Klasą – Lekturki spod chmurki”, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród uczniów. Powstały już pierwsze „Czytusie”, z którymi wspólnie wyruszamy w niesamowitą podróż po krainie literatury dziecięcej.

Projekt składa się z 3 modułów:

  1. Fikuśne lekturki spod chmurki.
  2. Zwierzęce lekturki spod chmurki.
  3. Polskie lekturki spod chmurki.

W każdym z modułów uczniowie będą wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której następnie wykonają różnorodne zadania.

Program projektu opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

Zdjęcia dokumentujące realizację projektu zamieszczane będą na naszej stronie.

Agnieszka Tomaszewska

Ewelina Jurewicz

Aleksandra Rogowska

Anna Kobyłecka

Agnieszka Borowiecka

Magdalena Wysocka