Uroczyste podsumowanie trzyletniej pracy szkoły w programie Szkoła Promująca Zdrowie.

Jesień to pora roku, która kojarzy nam się ze spokojem, z czasem odpoczynku, przygotowaniami do leniwej zimy, a tymczasem w naszej szkole każdy dzień to dzień wytężonej nauki i pracy. 25 października 2019 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie trzyletniej pracy szkoły w programie Szkoła Promująca Zdrowie. Zgodnie z definicją, Szkoła Promująca Zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie”.

W 2016 roku Dyrektor Szkoły Pani Hanna Kurta powołała Szkolny Zespół do spraw Promocji Zdrowia, który opracował szkolny program promocji zdrowia pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” obejmujący prace i działania na kolejne 3 lata. Program został podzielony na 3 główne moduły: aktywność fizyczna poprzez sport i rekreację; zdrowe odżywianie, promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego. Po roku intensywnej pracy Koordynator Zespołu złożył szczegółowe sprawozdanie, co zaowocowało przyjęciem naszej szkoły do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Kolejne dwa lata, równie prężne i aktywne w działaniach, miały na celu udowodnienie, iż Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu zasługuje na uzyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Wszystkie działania zrealizowaliśmy dzięki współpracy zespołowej całej społeczności szkolnej oraz przy wsparciu środowiska lokalnego. Aktywna wielopoziomowa współpraca pozwala nam promować i szerzyć działania prozdrowotne wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli, a także środowiska lokalnego. Mimo, że jesteśmy na etapie podsumowania programu i sporządzania raportu w celu uzyskania Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, nie zamierzamy poprzestać na dotychczasowych  działaniach. Dalej będziemy realizować projekty związane ze zdrowym stylem życia, wiemy bowiem, że zdrowie jest wartością nadrzędną i należy o nie dbać już od najmłodszych lat.

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie dotyczące zdrowia i dobrych nawyków, posłuchać przepięknych piosenek. Prezentacja multimedialna przybliżyła tylko najważniejsze działania realizowane w czasie programu, bowiem Dwójka systematycznie podejmuje liczne akcje prozdrowotne. Na zakończenie spotkania, szanowni goście degustowali smaczne, zdrowe i kolorowe soki i potrawy.

Agata Warczachowska – koordynator Zespołu w składzie:

Katarzyna Burczyk

Weronika Marcinkowska