Lubimy pomagać . . .

Lubimy pomagać. Staramy się być czujnymi i reagować , gdy pomocy potrzebuje ktoś z naszego otoczenia. Obserwując aurę za oknem, zauważając, że robi się coraz chłodniej, pomyśleliśmy o zwierzętach. Postanowiliśmy zorganizować akcję mającą na celu zbiórkę karmy i innych smakołyków dla zwierząt przybywających w schronisku w Płocku. Do akcji włączyły się dzieci z klas I -III.
30 września dwanaścioro dzieci wraz z opiekunami wybrało się w odwiedziny do schroniska, przywożąc ze sobą duże ilości zebranych smacznych upominków.
Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Pracownicy schroniska oprowadzili nas po obiekcie, mieliśmy możliwość zapoznać się z każdym jego mieszkańcem. Tego dnia znajdowało się tam 30 kotów i około 130 psów. Kociaki zachwyciły nas swoim urokiem. Duże wrażenie wywarły na nas smutne oczy czteronogich przyjaciół. Jedne z nich głośno szczekały merdając ogonami, inne trochę przestraszone chowały się w swoich budach. Nie obyło się bez łez i smutku naszych uczniów. Zastanawialiśmy się wszyscy, co spotkało te zwierzęta i jaki jest powód ich pobytu w schronisku. Bardzo doceniliśmy starania pracowników tego miejsca. Zwierzęta przebywają w czystych kojcach, widać już przygotowania do tego, by zwierzęta nie marzły, kiedy przyjdą zimne dni i noce.
Była to dla nas bardzo cenna lekcja pokory. Wracaliśmy do domów nieco zamyśleni, ale pewni jednego. Na pewno jeszcze tam wrócimy, z kolejnymi prezentami. A może ktoś z nas zdecyduje się na adopcję zwierzątka ze schroniska…kto wie?