Baśka Murmańska

Baśka Murmańska
Nasza szkoła ma już swoją historię, a każdy rok tworzy kolejne jej karty. W tym roku nowym wydarzeniem jest jakże piękna i prawdziwa opowieść o Baśce Murmańskiej, którą poznaliście dzięki WOŚP. Dalszą jej historię stworzyła Pani Halinka – pracownik naszej szkoły, która przy pomocy Pani Joli zebrała środki, aby wykupić ją z licytacji.
Od dziś Baśka, która podczas wojskowej defilady na warszawskim Placu Saskim salutowała przed samym Piłsudskim, dzięki której możemy w Twierdzy Modlin przemierzyć jej szlak oraz zrobić sobie zdjęcie przy jej pomniku, która była pierwszym niedźwiedziem w wojsku polskim, ma w naszej szkole swoje miejsce w przeszklonej gablocie. Motywuje uczniów do zadawania pytań o jej przeszłość. Wpisała się również w historię związaną z WOŚP i Rocznicą Odzyskania Niepodległości.