Betlejemskie Światło Pokoju 2019 – Światło, które daje moc

W dniach 14-15.12.2019 harcerze z 1dh im. Szarych Szeregów uczestniczyli w Mazowieckim Zlocie BŚP.
Dla harcerzy rozpoczął się on od spektaklu Opowieść wigilijna w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Wieczorem zwiedzaliśmy Płockie Ogrody Światła, katedrę i kościół mariawitów, dzień zakończyliśmy przy wspólnym ognisku.
W niedzielę uczestniczyliśmy w rajdzie Śladami Świętych, a o 16.00 we mszy św. w płockiej Bazylice Katedralnej Najświętszej Maryi Panny, podczas której Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane hufcom Chorągwi Mazowieckiej. Tym samym Światło, które daje moc dotarło do Sierpca. Od jutra harcerze rozpoczynają sztafetę z przekazaniem światełka.🎄🎁🎍🌲
Dziękuję Panu Stefanowi Kośmidrowi za okazaną pomoc materialną, dzięki której harcerze dojechali na Zlot, dziękuję za Waszą obecność, dziękuję dh Edycie Malickiej za pomoc i opiekę podczas Zlotu, dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji wyjazdu. 💖☺💞☺💕☺💞
Drużynowa 1dh phm Agata Urbańska