Klasy pierwsze w Krainie Świętego Mikołaja

W dn. 10 grudnia 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami odwiedzili niezwykłą Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Przenieśli się w świat baśni. Spacerując po Bajkowej Ścieżce spotkali Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Trzy małe świnki oraz Jasia i Małgosię. Kolejną atrakcją była wizyta w domu Dziadka Mroza, który przywitał swoich gości w języku rosyjskim i oprowadził po swojej chatce.  Uczniowie zwiedzili dom świętego Mikołaja oraz własnoręcznie wykonany model alpejskiego miasteczka ze wspaniałą kolejką, pokonującą tunele i wzgórza. Następnie udali się na warsztaty bożonarodzeniowe. Wykonali piękne bombki, które wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. W sali tronowej czekał już Mikołaj, który z przyjemnością odpowiadał na trudne pytania uczniów, wręczył również wszystkim dzieciom prezenty. Po obiedzie  z uśmiechem na ustach wróciliśmy  do Sierpca.