Co czyta młodzież? – koło dziennikarskie z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie klasy VIIa i VIIc  redagujący  gazetkę „Szkolne Nowinki” biorą pod lupę stan czytelnictwa dzieci i młodzieży i próbują odpowiedzieć na pytanie, czy to prawda, że młodzi  nie czytają książek? Przygotowując materiał do kolejnego numeru gazetki, odwiedzili Bibliotekę Miejską w  Sierpcu. Odbyła się interesująca debata, w której uczestniczyła p. Dyrektor biblioteki i kilka pań bibliotekarek.  Uczniowie pytali o statystyki dotyczące czytelnictwa dawniej i obecnie, o upodobania czytelników, a także wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zaprezentować  swoje ulubione lektury.  Szkolni dziennikarze mogli się również dowiedzieć , że biblioteka zaprasza swoich czytelników na spotkania z pisarzami, organizuje konkursy i zabawy. Debata na temat czytelnictwa odbywała  się w kolorowych, odnowionych wnętrzach biblioteki, które zachęcają  do częstego odwiedzania tego miejsca.

                            Opiekun koła dziennikarskiego  Ilona Radomska