Witamy w Dwójce – Dzień Otwarty w naszej szkole

W dniu 25 stycznia 2020 r. jak co roku do naszej szkoły zawitali goście, czyli dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną  naszej placówki.  Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, witając przybyłych gości. Następnie  przedstawiono prezentację multimedialną o codziennym życiu szkoły, sukcesach uczniów oraz atrakcyjnych zajęciach, które u nas się odbywają. Przedstawienie przygotowane przez dzieci z  klas trzecich również ukazywało dzień powszedni „Dwójki”. Młodzi widzowie i ich rodzice mogli poza tym podziwiać występy taneczne w wykonaniu zespołów Red Dance i Crazy B.

Panie nauczycielki pomalowały naszym małym gościom twarze w różnorodne wzorki i tak przygotowani mieli okazję zwiedzić budynek szkoły i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. W świetlicy przygotowano  zabawy rytmiczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych przy akompaniamencie pianina.

Ciekawa okazała się wizyta w czytelni biblioteki szkolnej, gdzie dzieci rozwiązywały zagadki literackie ukryte w maskotkach znajdujących się w różnych miejscach pomieszczenia. Goście mieli też okazję zapoznania się z zasadami kodowania i wykorzystania ich w nauce, rozwiązywały zadania na tablicy interaktywnej oraz uczestniczyły w zajęciach terapeutyczno – logopedycznych z wykorzystaniem gier i piasku kinetycznego. Wiele radości sprawiło małym gościom malowanie rafy koralowej i rybek na folii ułożonej w kształcie akwarium oraz samodzielne wykonywanie kukiełek klauna z przygotowanych elementów.  Zabawki te były upominkami dla maluchów.

W trakcie zwiedzania nie brakowało też zajęć ruchowych. Na hali sportowej przygotowano tor przeszkód, a na sali lustrzanej na dzieci czekały zabawy z chustą animacyjną. Wielką frajdą okazało się budowanie zamku i innych budowli z kolorowych, piankowych klocków.

Po trudach zwiedzania przyszli pierwszoklasiści zostali poczęstowani tradycyjnymi angielskimi naleśniczkami (pancakes), które mogli sobie sami udekorować bitą śmietaną i owocami.

Na pożegnanie każdy  otrzymał drobny upominek (w postaci wizytówki szkoły i folderu oraz kolorowanki) zachęcający do wstąpienia w progi „Dwójki”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za odwiedziny. Liczymy, że nasza oferta edukacyjna przypadła wszystkim do gustu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej szkoły, na której zostaną umieszczone informacje dotyczące terminów rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych.

Do zobaczenia we wrześniu!