Walka i nadzieja -14 lutego 1942 r. powstała Armia Krajowa

14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa, największa podziemna armia w okupowanej Europie. Rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego 78 lat temu, 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w AK, konspiracyjną organizację wojskową działającą na terenie Polski. Dowódcą został generał Stefan Rowecki „Grot”. AK była największą podziemną armią w okupowanej Europie.

Zastępca  Burmistrza Miasta Sierpc p. Piotr Nowakowski wspólnie z  p. Dariuszem  Malanowskim – Przewodniczącym  Rady Miejskiej w Sierpcu, Radnym p. Wojciechem Skorłutowskim oraz p. Agatą Urbańską wraz z I DH Szarych Szeregów działającą przy Szkole Podstawowej nr 2, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy naszym pomniku Armii Krajowej upamiętniając tym samym 78. rocznicę powstania Sił Zbrojnych w Kraju.

 

Foto: z archiwum UM Sierpc