“Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat”

“Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat” Nelson Mandela
W Republice Środkowoafrykańskiej 45% mieszkańców nie umie czytać i pisać! Długotrwała wojna, niestabilna sytuacja polityczna, fatalny stan gospodarki i walki rebeliantów sprawiły, że system edukacyjny jest w opłakanym stanie.

Dzieci piszą na tabliczkach kredą, ponieważ nikogo nie stać na przybory. Sytuacja dzieci uczących się w szkołach jest tak trudna, że często darmowy posiłek zjedzony w szkole jest jedynym, jaki spożywają w ciągu całego dnia.

Dlatego w tym roku postanowiliśmy adoptować afrykańską szkołę. Mamy nadzieję, że dokładając regularnie swoją cegiełkę pomożemy dzieciom, które będą miały szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, ukształtują się w nich pozytywne postawy społeczne. Może zmienimy czyjeś życie na lepsze, a na pewno je ułatwimy.
Szkolny Klub Wolontariatu “JEDEN DRUGIEMU”