Święto Edukacji Narodowej’2020

Święto Edukacji Narodowej

14 października w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość związana ze Świętem Edukacji Narodowej. Jest to szczególny i niezwykle miły dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty.

Podczas krótkiej akademii, innej, bo w dobie Covid-19, Burmistrz Miasta pan Jarosław Perzyński za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej uhonorował  troje  nauczycieli:  panią  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  Annę  Trzcińską,  panią    Elżbietę Olszewską-Lamkę – nauczyciela informatyki, pana Dariusza Malanowskiego – koordynatora sportu i nauczyciela wychowania fizycznego.

Pani dyrektor Anna Trzcińska również wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Odebrali je: p. Agata Bartkowska, p. Katarzyna Burczyk, p. Renata Gębska, p. Barbara Grodzicka, p. Ewelina Jurewicz,
p. Katarzyna Kordulasińska, p. Monika Michalska, p. Witold Nawrocki, p. Magdalena Szmigielska, p. Marta Turalska oraz p. Anita Landoch, p. Sylwia Skrzyńska, p. Sławomir Teska.

W imieniu nagrodzonych podziękowania złożyli pan Dariusz Malanowski i pani Magdalena Szmigielska, która zaznaczyła, że pani dyrektor Anna Trzcińska jest znakomitym przewodnikiem i oddanym przyjacielem, a z naszej szkoły uczyniła ciepły i bezpieczny dom, gdyż oddała swojej pracy całe serce. Bycie nauczycielem to nie tylko posiadanie szerokiej wiedzy, ale przede wszystkim dążenie do tego, by zmieniać życie uczniów na lepsze. Sukces nauczyciela to nade wszystko sukces ucznia.

Pragniemy podziękować za przybycie na uroczystość panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu, Zastępy Burmistrza panu Piotrowi Nowakowskiemu, Naczelnikowi Wydziału Oświaty i Kultury panu Markowi Zdrojewskiemu, Staroście Sierpeckiemu
i wiceprzewodniczącemu Rady Rodziców panu Mariuszowi Turalskiemu
oraz przedstawicielom związków zawodowych panu Józefowi Mrozowi i panu Piotrowi Podlaskiemu.

Sądzimy , że obecna szkoła potrzebuje nauczycieli, którzy odsłaniają świat wiedzy i wartości, są wrażliwymi i życzliwymi opiekunami oraz wychowawcami ukazującymi, jak pięknie żyć , nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Każdego dnia staramy się być takimi nauczycielami dla naszych uczniów.

Fot.  Bartosz Wiśniewski uczeń kl. 7d, p. Dorota Gumińska, p. Witold Nawrocki