Ogólnopolski projekt „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”

Uczniowie klasy 7f w tym roku szkolnym, z inicjatywy wychowawcy zostali studentami Uniwersytetu Dzieci i realizują projekt zatytułowany „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?“. Podczas zajęć nasi młodzi studenci będą analizować takie wartości jak: odpowiedzialność, tolerancja, wsparcie innych oraz budować postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne. Uczniowie dowiedzą się czym jest budżet obywatelski, dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym mieszkańcem swojego miasta oraz jak stworzyć „przepis” na tolerancję. W ramach aktywnego uczestnictwa w projekcie otrzymaliśmy m.in. indeksy z naklejkami do notowania swoich postępów oraz zestaw kart z propozycjami aktywności do wykorzystania podczas zajęć.

Wychowawca: Dorota Gumińska