Międzynarodowy Projekt Przyjaźni Polsko-Hiszpańskiej

Nasi uczniowie realizują Międzynarodowy Projekt eTwinning

       „Proyecto de amistad polaco-espanol”

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IId realizują Międzynarodowy Projekt Przyjaźni Polsko-Hiszpańskiej.  Otrzymaliśmy już certyfikat potwierdzający założenie projektu. Krajowe Biuro eTwinning z Hiszpanii i Polski zaakceptowało nasz program. Zakłada on  współpracę między uczniami z Polski i Hiszpanii. Celem programu jest nauka języka hiszpańskiego i poznanie kultury hiszpańskiej. Uczniowie klasy drugiej nawiązali już nowe znajomości. Poznali starszych kolegów z San Sebastian.  Troszkę nieśmiało przedstawili się  po hiszpańsku oraz powitali swoich „Amigos de Espana” pięknie przygotowanymi pracami.  Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym projekcie nasi uczniowie przełamią barierę językową, zyskają pewność siebie, a przede wszystkim zrozumieją, że świat  nie jest taki duży, jak nam się wydaje.  Podczas trwania projektu uczniowie nauczą się tolerancji, szacunku do drugiego człowieka,  zdobędą nowe kompetencje językowe. Efekty naszej współpracy będą udostępniane na platformie eTwinning, stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku.  Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym nowym kolegom ze szkoły z San Sebastian za wspaniałe spotkanie online i niezwykle miłą atmosferę.

Muchas gracias por primera reunion. Hasta pronto.