Znicz Pamięci 2020

🕯️ZNICZ PAMIĘCI🕯️

“Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód.
Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą-ta pamięć daje im nieśmiertelność”
Dzień Wszystkich Świętych to dzień pełen zadumy, refleksji oraz wielu wspomnień. W tym czasie odwiedzamy groby naszych najbliższych składając wiązanki i zapalając znicze.
Ten rok był odmienny od poprzednich.
Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa w akcji Znicz Pamięci wzięli udział tylko nauczyciele – pani Katarzyna Burczyk i Dorota Dudzińska – opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas I – III oraz Agata Urbańska – instruktor ZHP i Edyta Malicka – drużynowa 1 dh im. Szarych Szeregów.
W środę instruktorzy ZHP z naszej szkoły odwiedzili sierpeckie cmentarze. Zgodnie z celem akcji Znicz Pamięci, panie zapaliły znicze na grobach nauczycieli, pracowników, uczniów i przyjaciół związanych z naszą szkołą. W piątek natomiast nauczyciele z SP 2 pamiętając o szkolnym patronie oraz o tych, którzy walczyli za wolność i ojczyznę, swój szacunek dla bohaterów, wyrazili poprzez odwiedzenie pomników i miejsc pamięci w naszym mieście i zapalenie zniczy.
Agata Urbańska