Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka🙋‍♂️🙋‍♀️🌞🍀

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka🙋‍♂️🙋‍♀️🌞🍀
20 listopada to szczególny dzień, który powinien zwrócić uwagę dorosłych na dzieci i ich potrzeby. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim młodym obywatelom ich prawa. Chronią one najmłodszych i wspierają w prawidłowym rozwoju. Znajomość tych praw pozwala uchronić dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami, daje im także możliwość podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Uczniowie „Dwójki” to wspaniali i świadomi młodzi ludzie. Z okazji tego ważnego dnia przygotowali piękne prace plastyczne i wyjątkowe zdjęcia, na których zaprezentowali swoje prawa. Niech przypominają one wszystkim dorosłym, że każde dziecko powinno być otoczone miłością, wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy.
Opiekun: SU