Akcja „Szlachetna Paczka”

Nasza szkoła kolejny rok bierze czynny udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Obecna sytuacja dotyka nas wszystkich, jednak najbardziej tych,  którym od dawna jest bardzo ciężko. Pomimo pandemii i zdalnego nauczania , nie zwalniamy tempa. W tym szczególnym czasie postanowiliśmy pomóc panu Mieczysławowi, którego jedynym źródłem dochodu jest renta socjalna. Jest to człowiek o szlachetnym sercu, samotny, zmagający się z wieloma chorobami. Sprawmy, by moc betlejemskiej gwiazdy dotarła także do domu pana Mieczysława. Nauczyciele wolontariusze naszej szkoły zadbali o jego kluczowe potrzeby: garnki, obuwie zimowe, pościel, poduszki, radio, odzież. Kluczowy jest także zapas żywności i środków czystości. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, umożliwią zakup wszystkich niezbędnych lekarstw. Pozostałe potrzeby rodziny: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, proszek do prania, mydło/żel myjący, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów.

Zapraszamy do wspólnego pomagania !

Produkty do Szlachetnej Paczki można przynosić do budynku naszej szkoły przy ul. Płockiej wraz z karteczką, na której znajdować się będą imię, nazwisko i klasa małego darczyńcy. Umożliwi to wpisanie przez wychowawcę pochwały każdemu młodemu wolontariuszowi.