Akcja “Światowy Dzień Rzucania Palenia” – kl. 6-8

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
Uczniowie klas 6-8 zaangażowali się w akcje „Światowego dnia rzucania palenia” w ramach, której promowali zdrowy styl życia i sposoby na rzucanie palenia papierosów/e-papierosów. Uczniowie swoje pomysły przedstawili w formie: zdjęć, plakatów i prezentacji multimedialnej.
Negatywne konsekwencje palenia papierosów są powszechnie znane, ale wciąż z każdym rokiem coraz więcej osób zaczyna palić tytoń. Papierosy mają negatywny wpływ na nasze zdrowie zarówno, kiedy palimy, jak i wtedy, gdy przebywamy przy osobie palącej (palenie bierne). Światowi eksperci zdrowia alarmują, że epidemia palenia tytoniu zabija prawie 6 milionów ludzi rocznie, w tym prawie 600 tys. osób niepalących. Pamiętajmy zdrowie jest ważną wartością, warto o tym pamiętać i podjąć próbę wyeliminowania nałogu, jakim jest palenie zarówno papierosów, jak i e-papierosów.
Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i kreatywne prace!