Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – coroczne święto obchodzone 21 lutego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące.

W naszej szkole dzień ten obchodzony był pod znakiem szkolnego konkursu na Plakat “Wykopaliska słów, czyli na tropie zapomnianych wyrazów”  Prezentacje multimedialne “Najstarsze zabytki piśmiennictwa”.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Prezentacje multimedialne:

Najstarsze zabytki piśmiennictwa – Prątnicki Filip kl. 6b, Patrycja Lewandowska kl. 8b