„Zdrowie uczniów. Czy i jak szkoła może je wspierać?”

9 kwietnia na platformie HOPIN odbył się drugi w tym roku Festiwal Naukowy Explory.
Na uczestników wydarzenia czekały zajęcia online prowadzone przez popularnych blogerów, wykładowców uczelni wyższych oraz osoby związane ze światem nauki. W programie uwzględniono również prezentacje projektów młodych talentów.
Spotkanie pt. „Zdrowie uczniów. Czy i jak szkoła może je wspierać?” poprowadziła Zuzanna Ziajko koordynator wydarzeń E(x)plory. Do rozmowy zaproszono Joannę Jurek doktorantkę z instytutu innowacji dotyczących żywienia w Irlandii Północnej oraz Agatę Warczachowską koordynator Programu Szkoła Promująca Zdrowie.
Pani Agata miała możliwość przekazać słuchaczom swoje doświadczenie związane z realizacją programu w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Opowiedziała również, w jaki sposób realizacja założonych zadań wpłynęła na społeczność szkolną, szczególnie na uczniów oraz podzieliła się pomysłami, które można wdrożyć w środowisku szkolnym w celu promocji zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się.