Podsumowanie projektu “Mali Cestovatele – Młodzi Odkrywcy.”

Projekt realizowany był w roku szkolnym 2020/2021 w grupie 0B. Został skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami w wieku 10-18 lat. Naszymi projektowymi partnerami były dzieci z Czech, Słowacji i Polski. Przy pomocy technologii informacyjno- komunikacyjnej zwiedziliśmy wirtualnie historyczne, kulturowe i geograficzne zakątki poszczególnych państw. W naszych podróżach towarzyszyły nam maskotki – reporterki, które własnoręcznie wykonaliśmy. Stworzyliśmy logo projektu i hymn. Wspólnie realizowany projekt pozwolił nam na poznanie pięknych i osobliwych miejsc Europy: w Czechach, Słowacji i Polsce. Dzięki współpracy, łączności online, stosowaniu nowoczesnych aplikacji rozwijaliśmy aktywność twórczą, kreatywność, pomysłowość i wyobraźnię. Poprzez technologię informacyjną rozwiązywaliśmy projektowe zadania wspólnie pracując i bawiąc się. Wszystkie zadania wykonywaliśmy bardzo chętnie. Ogromną radość sprawiało nam również zachęcanie uczestników projektu do wykonywania zadań naszego pomysłu. Z zainteresowaniem oglądaliśmy relacje zamieszczone w projekcie. Poznaliśmy tradycje, obyczaje i kulturę. Podczas naszych działań korzystaliśmy z technologii informacyjno- komunikacyjnej, źródeł literackich, arkuszy ćwiczeń, układanek i quizów. Uczyło nas to współpracy oraz wzajemnej tolerancji. Efektami projektu jest książka podróżnicza oraz interaktywna mapa. Udział w projekcie sprawił nam wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy poznać naszych przyjaciół. To była wspaniała przygoda!