Kulinarna podróż uczniów z klasy IIId 💙💛❤️

W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia innowacji pedagogicznej pt. “Kulinarna podróż dookoła świata. Smacznie i zdrowo jemy, piękne kraje poznajemy”. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy naszą ojczyznę. Upiekliśmy wyjątkowe rogaliki według sprawdzonego przepisu cioci Danusi, który od wielu pokoleń zachwyca swoją prostotą i smakiem. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie i samodzielnie przygotowali swoje smakołyki. Przepis wymagał od dzieci skupienia, dokładnego czytania, odmierzania składników oraz wyrabiania, nadziewania i formowania ciasta. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka oraz rozwijanie poczucia smaku i estetyki kulinarnej. Realizacja innowacji to duża szansa dla uczniów, by poprzez zabawę poszerzyć wiedzę na temat kontynentów, państw i ich piękna. Uczniowie rozwiną umiejętności społeczne, nauczą się współpracy i szacunku do różnych narodów. Pragniemy również dzielić się naszą wiedzą, dlatego po każdych zajęciach umieścimy sprawdzone przepisy na wyjątkowe potrawy. Już dziś zapraszamy do skorzystania z przepisu cioci Danusi.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować firmie STAWBUD, przede wszystkim prezesowi firmy panu Eugeniuszowi Stawiskiemu oraz kierownikowi panu Kamilowi Linowskiemu za ogromne wsparcie finansowe naszego projektu. Dziękujemy za piękne fartuszki i sprzęt AGD do przyrządzania smacznych potraw. Zapraszamy bardzo serdecznie na wspólne gotowanie i degustację.