Spotkanie z policjantem oraz strażnikami miejskimi

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z policjantem p. asp. Krzysztofem Dobrzenieckim oraz strażnikami miejskimi p. Jarosławem Krydzyńskim i p. Dariuszem Staniszewskim. 👮🚔 Głównym tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich. Goście przekazali uczniom informacje o tym, jakie można ponieść konsekwencje w wyniku zachowań demoralizujących oraz w sytuacjach niestosowania się do przepisów prawa. Asp. Krzysztof Dobrzeniecki poinformował uczestników spotkania, co to jest demoralizacja. Przedstawił jednocześnie, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Policjant na podstawie przygotowanej prezentacji wyjaśnił kim jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Wytłumaczył, co oznacza „czyn karalny”, odniósł się m. in. do artykułów z kodeksu karnego. Z kolei strażnicy miejscy poinformowali uczniów o nowych przepisach ruchu drogowego (m. in. o tym, że nie wolno korzystać z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych), wyjaśnili, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym. Bardzo dziękujemy naszym gościom za cenną lekcję.