Świetlica pełna uśmiechu

W tym roku szkolnym zapisało się na świetlicę  wyjątkowo dużo uczniów, bo aż 174. Najliczniejszą grupę stanowią „pierwszaki”. W związku z tym, w  godzinach od 12.00 do 16.00, zaproponowaliśmy dzieciom trzy formy zajęć: gry i zabawy na „sali lustrzanej”, budowanie i zabawy z klockami, na sali „Radosna szkoła” i odrabianie pracy domowej, gry planszowe oraz zajęcia plastyczno – techniczne w sali nr45, czyli głównej świetlicy. Dzieciaki wybierają to, na co akurat mają ochotę i w każdej chwili mogą zmienić salę. Niektórzy uczniowie najpierw „zabierają” się za naukę. Inne potrzebują zabawy, aby odpocząć od lekcji. Staramy się, aby każde dziecko było zadowolone i mogło robić to co lubi, w bezpieczny dla siebie i kolegów sposób. Dzieci są bardzo otwarte na propozycje, pomysłowe i twórcze. Mamy mnóstwo nowych zabawek i gier, więc o nudzie nie ma mowy. Cieszymy się bardzo, że uczniowie szybko przyjęli obowiązujące na świetlicy zasady dobrego zachowania i że wspólnie rozwiązujemy zaistniałe trudne sytuacje, które  na szczęście, zdarzają się rzadko.

Na koniec, życzymy wszystkim „Świetlikom” dobrego i bezpiecznego roku szkolnego 2020/21

B. Grodzicka