Zaproszenie do E-Biblio

Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, mieszczącej się w dwóch budynkach przy ul. Braci Tułodzieckich 2  oraz przy ul. Płockiej 38 A.

Biblioteka szkolna ma teraz skomputeryzowane oblicze. Wszystkie książki zostały wprowadzone do nowego programu   E-biblio firmy LIBRUS Synergia, służącego do katalogowania zbiorów bibliotecznych, prowadzenia ksiąg inwentarzowych, obsługi ubytkowania zasobów oraz przeprowadzania skontrum w szkolnej bibliotece.

E-biblio jest również innowacyjnym narzędziem do tworzenia i prowadzenia kont czytelników, które pozwala uczniom na dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Dzięki programowi czytelnik może sprawdzić:

–  jak wygląda  konto

–  jakie książki ma wypożyczone

–  kiedy powinien je zwrócić

Program E-biblio umożliwia czytelnikowi zarezerwowanie interesującej go pozycji książkowej z dowolnego miejsca, poprzez wykorzystanie swojego urządzenia mobilnego.

Obecnie istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru on-line. Logując się na swoje konto w systemie LIBRUS Synergia wszyscy użytkownicy naszej biblioteki mogą zarezerwować  wybraną książkę, niezależnie od jej godzin otwarcia.

Księgozbiór naszej biblioteki przeglądać może każdy, natomiast rezerwacji książki dokonuje tylko użytkownik biblioteki (uczeń, nauczyciel, pracownik).

Aby zalogować się do systemu e-biblio należy wykorzystać swój login i hasło do LIBRUS Synergia.

Logowanie do  e-biblio odbywa się:

• dla ucznia poprzez wejście w zakładkę Książki, a następnie  w odnośnik e-biblio
  • Nauczyciele oraz pracownicy szkoły przechodzą do e-biblio za pomocą ikony Moduły

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przeglądania katalogu biblioteki szkolnej