Międzynarodowy Projekt eTwinning “Przeciwieństwa wokół nas”

Od września 2021r. dzieci z kl.I c realizują międzynarodowy projekt eTwinning “Przeciwieństwa wokół nas.” Naszymi przyjaciółmi w projekcie są dzieci z Słowacji, Czech i Polski. Jest to nasz drugi projekt, więc dobrze znamy się z naszymi partnerami i z wielką radością spotkaliśmy się z nim online po wakacjach.
Projekt “Przeciwieństwa wokół nas” to wirtualna możliwość poznania otaczającego nas świata i różnic znajdujących się w nim. Każdy miesiąc przynosi nam nowe, ciekawe przygody. We wrześniu zapoznaliśmy się z planem działań oraz wykonaliśmy logo do projektu. W październiku naszym wyzwaniem było przeciwieństwo: mały – wielki, a w listopadzie: okrągły – kwadratowy. Za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej rozwiązywaliśmy quizy, zagadki i zadania. Wykonywaliśmy prace plastyczne i techniczne. W grudniu, każdy z partnerów projektu wykonał elementy choinki, które później po przesłaniu złożyliśmy w jeden wspólny plakat. Nasza choinka prezentowała się pięknie. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia za pomocą nagranych i przesłanych filmików z występami artystycznymi dzieci.
Zadania projektu są bardzo chętnie wykonywane przez dzieci. Wszystkie kraje partnerskie dzielą się z sobą efektem swojej pracy, dokumentując działania na platformie eTwinning.