Świętujemy razem 700 urodziny Sierpca

Słoneczna niedziela ósmego maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. O godzinie 11:00 w kościele Farnym odbyła się wyjątkowa Msza Święta, celebrowana przez J.E. Ks. Biskupa Piotra Jareckiego. Podczas mszy naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy, Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie z Rodzicami. Następnie uczestniczyliśmy liczną grupą w korowodzie ulicami miasta. Nad głowami powiewały flagi, balony i transparenty. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali barwne kwiaty, a nawet tort urodzinowy. Wyjątkowe były także stroje naszych uczniów. Pojawiły się barwne spódniczki, kapelusze, krawaty a nawet peruki. Panowała wesoła i radosna urodzinowa atmosfera. Po dotarciu korowodu pod Centrum Kultury i Sztuki zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.
Nauczyciele wraz z dziećmi z naszej szkoły przygotowali także gry i zabawy na stadionie. Było przeciąganie liny, aerobik i zabawy przy muzyce, zabawy plastyczne i artystyczne.
Dziękujemy naszym niezawodnym nauczycielom i wspaniałym Uczniom oraz Ich Rodzicom za tak liczne przybycie. Życzymy wszystkim udanej zabawy, która trwać będzie do godzin nocnych. A naszemu uroczemu Miasteczku, z okazji urodzin, życzymy, by dalej rozkwitało, piękniało i rozwijało się. Oby nasz Sierpc dawał mieszkańcom szczęście i radość. Życzymy, by wszyscy doceniali jego walory i dbali o nasz wspólny dom.
Więcej zdjęć na fb szkoły: