“100 pytań do…” – turniej z okazji obchodów 700. rocznicy lokacji Sierpca

W środę 15 czerwca 2022r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość „100 pytań do…”, która miała na celu aktywne włączenie się w obchody 700. rocznicy lokacji naszego miasta, przybliżenie jego historii, poznanie ciekawostek związanych z Sierpcem, jak również umacnianiem poczucia tożsamości regionalnej.

W zabawie, której patronował Burmistrza Miasta Sierpca, a zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu uczestniczyli:  przedstawiciele Urzędu Miasta – Burmistrz Sierpca – pan Jarosław Perzyński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury – pan Marek Zdrojewski, Inspektor Urzędu Miasta – pani Aleksandra Grzybowska, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu – pan Piotr Rzeszotarski – przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły i pan Przemysław Burzyński – wiceprzewodniczący Rady Rodziców, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu – pani Anna Trzcińska – przewodnicząca jury konkursu, wicedyrektor szkoły – pani Joanna Jabłonowska, wicedyrektor szkoły – pani Anna Ostrowska, uczniowie reprezentujący naszą szkołę – Adrian Kapela i Julia Sobolewska z klasy 6a oraz Adam Wierzbicki z klasy 6b.

Na widowni zasiedli uczniowie z klas 6a, 6b i 5a wraz z wychowawcami paniami Moniką Nowak, Agatą Bartkowską i Joanną Zalewską – która czuwała nam merytorycznym przygotowaniem uczniów, sierpeckie i szkolne media.

Na początku spotkania pani dyrektor Anna Trzcińska w kilku ciepłych słowach powitała przybyłych na uroczystość oraz przedstawiła zasady turnieju “100 pytań do…”.  Zabawa składała się z trzech rund, a  mieszane zespoły – dorośli i dzieci, odpowiadali na wylosowane pytania i rozwiązywali zadania praktyczne. Wiele emocji i śmiechu wywołało układanie puzzli, których obrazek stanowiły miejsca charakterystyczne dla naszego miasta oraz ułożenie wiersza o Sierpcu. Goście wykazali się niezwykła pomysłowością i kreatywnością, a stworzone wiersze dostarczyły publiczności radości i wzruszeń.

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a uczniowie z rąk Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego – upominki i dyplomy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, przekazaną wiedzę i ciekawostki o naszym szacownym mieście, którymi goście dzielili się z uczestnikami.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny jubileusz.

Za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości “100 pytań do…”  pod kierownictwem dyrekcji szkoły były odpowiedzialne –
Ewelina Jurewicz  i Agata Urbańska

Wszystkie zdjęcia prezentowane na stronie zostały udostępnione dzięki uprzejmości http://Ekstra Sierpc wiadomości lokalne